Download Empati Gif

Download Empati Gif. Empathy is the capacity to understand or feel what another person is experiencing from within their frame of reference, that is, the capacity to place oneself in another's position. Karşımızdakini anlamak ve diyalog kurmak için empati kurarak iletişime geçmeliyiz.

Membedakan Empati Dari Rasa Iba Dan Simpati
Membedakan Empati Dari Rasa Iba Dan Simpati from sehatqcontent.s3.amazonaws.com
.hatta kontrol edebilen, kendi duygu durumunu da karşısındakine yada çevresine yansıtabilen kişidir. Empatide başka bir kişinin öznel dünyasında neler olup bittiğini empati de dürüstlük gibi bir erdem olarak kabul edilebilir. Empati, kişinin kendini karşısındakinin yerine koyması sonucu, duygularını anlaması anlamına gelmektedir.

Empati ve sempati birbirlerine yakın kavramlar oldukları için çoğu zaman birbirine karıştırılabilmektedir.

Empati veya eşduyum, bir başkasının duygularını, içinde bulunduğu durum ya da davranışlarındaki motivasyonu anlamak ve içselleştirmek demektir. Empati, karşındaki gibi düşünmeye çalışmak, o kişinin bulunduğu şartlar altında ne hissettiğini anlamaktan geçer. Kendi duygularını başka nesnelere yansıtmak anlamında da kullanılır. Empati̇ ' herkes kızabilir, bu kolaydır… i̇letişimin gerçekleşmesinde empati en temel eylem olmalıdır.


Komentar

Postingan populer dari blog ini

20+ Seokjin Cute Pinterest PNG

Download Kim Seokjin Jin Bts Cute Wallpaper Background

Download Digimap Pictures